Türkülerle Erzurum

Faaliyetlerimiz

14 Şubat 2006 tarihinde kurulma aşamasını geçen derneğimiz,sırasıyla aşağıda yazılı faaliyetleri gerçekleştirdi.

1.Kağıthane Belediyesi nikah Salonunda “Her Köye 1 Kütüphane,Her Kütüphaneye İnternet Bağlantılı Bilgisayar” kampanyasını başlattı.Bu kampanyada şimdiye kadar 10.000 kitap 6 bilgisayar dağıtıldı.Bayramdan sonra 52 adet bilgisayar ve 6000 kitap dağıtılacak.

2.Erzurum’dan Kağıthane’ye gelen cirit takımımıza ev sahibi olarak diğer illerin cirit takımı ve hemşerilerimizi bir araya getirerek Erzurum Mutfağı ağırlıklı yemek verdik.

3.Erzurum ve Ankara’ya tanıtım ziyaretleri yaptık.Milletvekillerimizi ziyaret ederek bilgi verdik.

4.Derneklerimizin düzenlediği etkinliklere katıldık.(12 Mart,Piknik,açılış,gece)

5.İstanbul Kağıthane’de Ramazan ayı boyunca İl Çadırı açarak misafirlerimizi ağırladık. İlimizin tanıtımını yaptık. Çadırımıza günde 1500 civarında ziyaretçi uğradı.Ziyaretçilerimize Erzurum’u tanıtıcı broşür ve kitaplar hediye olarak verildi.Kadayıf dolması ve kıtlama çay ikram edilidi.

6.İlk defa ve 1.sırada Kağıthane Belediyesi ile birlikte Erzurumlular Gecesi düzenleyerek ilk TV naklen yayınımızı gerçekleştirdik.

7.Kadir Gecesi Özel Programıyla Erzurum’a 70 adet tekerlekli sandalye gönderdik.

8.İstanbul Eyüp Sultan Camii’nde “Sarıkamış ve Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Programı”,Hatim duası ve Mevlid’ini düzenledik.Duygulu anların yaşandığı mevlid sonrasında gözyaşlarını tutamayan insanların Erzurumlular’a teşekkürü görmeğe değerdi.(Bizleri bu günde yalnız bırakmayan tüm dernek başkanlarımıza,Eyüp ve Kağıthane Belediye Başkanlarına,Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çakır’a teşekkür ederiz.)

9. İstanbul’da ÖYADER (Özürlüler Yardımlaşma Derneği) ile birlikte göz taraması ve gözlük verme kampanyamız devam ediyor.

10.İstanbul’da bulunan bürokrat ve iş adamlarımız ziyaret edilerek çalışmalarımız hakkında bilgi verildi.

Yapmak istediklerimizin çok azının ilk adımını attık.İnşaallah gelecek zamanlarda ülkemize ,bölgemize ve ilimize daha güzel hizmetler sunma fırsatı bulacağız.

ÇOK ÖNEMLİ BİR İSTEK LÜTFEN KAN BANKAMIZA ÜYE OLUNUZ.