Türkülerle Erzurum

Haberler

Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü Şampiyon…

Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü Şampiyon…

17 Aralık 2010 Cuma günü Kağıthane Sadabad Cirit Sahasında başlayan Türkiye Cirit Şampiyonası Finalleri, şampiyonunu belirleyerek 19 Aralık Pazar günü sona erdi.

Daha önce grup elemelerini kazanarak finale kalan dört cirit kulübü, kozlarını Kâğıthane Sadabad Cirit Sahasında paylaştılar.Müsabakalar oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçti. Soğuk hava şartlarına rağmen sahanın çok iyi hazırlanmış olmasıyla müsabakalar oldukça güzel ve zevkli bir ortam oluşturdu. Ulusal ve yerel basının yanında bazı televizyonlarında takip ettiği karşılaşmaların 3. Gününde Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü Türkiye Şampiyonluğu Kupasını kaldıran takım oldu.

Her takımın diğer takımlarla karşılaşmalarında aldıkları puanlarla belirlene finalist takımlar, hakem kurulunun yaptığı değerlendirmeyle belirlendi. Müsabakanın 2. etabı, 18 Aralık Cumartesi Saat 11.00 de başladı. İlk müsabakada Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü ile Erzurum Ejder Atlı Cirit Spor Kulübü karşılaştı. Karşılaşmada Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü + 0,5 puan aldı. Erzurum Ejder Atlı Cirit Spor Kulübü ise – 13 puanda kaldı. Öğleden sonra yapılan müsabakada, Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü, Uşak 1 Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü ile karşılaştı. Kazanan takım, + 12 puanla Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü oldu. Uşak 1 Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü ise + 9 puan aldı.

Müsabakaların 3. Ve son bölümü, 19 Aralık Pazar günü saat 11:00de başladı. İlk müsabaka, Erzurum Ejder Atlı Cirit Spor Kulübü ile Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü arasında yapıldı. Karşılaşmada Erzurum Ejder Atlı Cirit Spor Kulübü – 4 puan alırken, Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü – 7 puan aldı. Öğleden sonra yapılan son müsabakada Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü ile Uşak 1 Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü karşılaştı. Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü + 7 puan alırken, Uşak 1 Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü 0 puanda kaldı.

Yapılan hakem değerlendirmelerinden sonra, dereceye giren takımların sıralaması belirlendi; 1. Erzurum Atlı Cirit Spor Kulübü, 2. Erzurum Ejder Atlı Cirit Spor Kulübü, 3. Erzincan Atlı Spor Cirit Kulübü, 4. Uşak 1 Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü oldu.

marmaraerzurumlular

18 Ekim 2013

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Doğrulaması *